top of page

Flat which can drive you wild/ byt, který Vás rozvášní


It is only last week that I took photos for my new-ish customer. She is an incredibly beautiful lady and also very kind and smiling so working for her is a pleasure just because its a nice experience meeting her. Seeing her flats she had for me to photograph was yet another delight for my spoiled photographic eye, because they were all designed in a fresh, unique and modern way. Still these places all gave you a nice feeling of cosiness.

This time I was to photograph a small studio in downtown of Prague. I entered the apartment and right from the door noticed that there are some very interesting clothes hanging. The owner informed me that she designed this flat as a little chamber of pleasures where you can not only buy some latex original clothes to use, but also borrow handcuffs or whips or other toys you might need when bored during the day or a long morning. Together with her funny remark about a charging spot of anything a visitor likes charging and the overall design I found this flat just inspiring and original. After having photographed hundreds of flats, I have never seen anything like it! Well done, Katerina!!!! And thanks for having me to photograph such delicacy!

Interested in booking? Here you go: https://www.airbnb.com/rooms/22236871​

Minulý týden jsem fotila pro svoji novější zákaznici. Je to neskutečně krásná dáma, která je i velmi milá, čili práce pro ni je potěšením už jen proto, že ji potkáte. A to ani nemluvím o jejích bytech, které jsem fotila. Ty byly pro mě a mé rozmazlené fotografické oko ještě větším potěšením. Byly všechny navrženy moderně a svěže, ale přitom se tam člověk cítil velmi útulně.

Tentokrát jsem fotila malé studio v srdci Prahy. Vstoupila jsem do bytu a ihned u vchodu jsem zaznamenala, že n ramínkách tam visí nějaké velmi zajímavé oblečky. Majitelka mě informovala, že tento pokoj vymyslela jako malou komnatu potěšení, kde nejen můžete koupit originální latexové oblečky, ale též si můžete vypůjčit pouta či bičík nebo další hračky, které byste jistě mohli potřebovat při dlouhých zimních nocích nebo pomalých ránech. Spolu s její vtipnou poznaámkou na zdi o tom, že zde si můžete nabít cokoliv, co potřebujete a s celkovým designem bytu jsem skutečně shledala tento byt originální a inspirující. Vyfotila jsem již stovky a stovky bytů a ještě jsem nikdy neviděla nic podobného. Bravo, Kateřino! A díky, že jste si vybrala mě, abych tu jedinečnost mohla zachytit.

Chcete si zamluvit noc nebo víc? Prosím: https://www.airbnb.com/rooms/22236871


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page