October 24, 2017

Please reload

Recent Posts

Cold photosession with Charles Bridge / zmrzlé focení u Karlova mostu

January 11, 2018

1/2
Please reload

Featured Posts

Book with photos

August 3, 2017

 

Nedávno, když jsem hledala kde tisknout knihy pro své klienty, narazila jsem na stránky http://www.saal-digital.cz a rozhodla jsem se vyzkoušet tentokrát opět služby jiného dodavatele, abych našla něco nového a lepšího. 

Do tisku jsem zadala jednu vzorovou knížku ze své nedávno nafocené svatby. Chvíli mi trvalo, než jsem se popasovala s programem na výrobu knížky, ale nakonec jsem ke své spokojenosti poskládala všechno, co jsem chtěla, vybrala jsem si z mnoha možností i typ obálky. 

Za pár dní mi knížka dorazila až domů a mohu jen pochválit, kvalita tisku je moc hezká, knížka působí dobře a luxusně. Jako fotograf jsem zvyklá starat se o své klienty na maximální úrovni, čili i zde je mé doporučení. Vzpomeňte si, pokud byste někdy chtěli tisknout knihu a mrkněte na: http://www.saal-digital.cz nebo mně kontaktujte a já poradím a pomohu. :) 

Just recently, when I was searching for a new option of printing books for my clients, I came across webpages http://www.saal-digital.cz and I decided to try once again services of a new supplier to be able to offer something new, better. I have sent to print a book of recently photographed wedding. It did take me a while to understand the program for picking photos and assembling your book, but after all all went fine and I was able to make the book exactly as I wanted, even picked one of many offered booklets.

The book arrived to myhome only a few days later, quality of printing is nice and the whole product looks very good. As a photographer I like to treat my clients the best possible way so hence my recommendation here. If you ever think of printing a book, remember there is this page http://www.saal-digital.cz to check or let me know if you need any help. 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us
Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • facebook-square
  • Twitter Square

© 2018 Adriana Cahova